\ ::::::Walsall Junior Youth League::::::
Tables Club Information Fixtures Results League Information Mini Soccer Cups & Competitions Home

Season 2015-2016

 

may require Adobe Reader
Adobe Reader

Under 13s        
23 May 2016        
Robert Eccleston Cup Winners Cup        
Final        
Cresswell Wanderers Tigers 5 1 FC Premier  
22 May 2016        
League        
Division 3        
Tividale Albion 3 1 Bloxwich Youth FC Bullets  
15 May 2016        
League        
Division 1        
Cresswell Wanderers Tigers 7 3 Wednesfield FC  
Division 3        
Ashmore Park Rangers 2 3 APR Juniors  
Bentley Community     Diamond Academy Other Reason
Tividale Albion 0 1 FC Bustleholme  
12 May 2016        
League        
Division 1        
Silverdale Throstles 6 6 Wyrley Juniors Lions  
Division 2        
FC Premier Colts 2 10 Shire Oak Saints Lions  
Lane Head Chargers 7 0 APR  
08 May 2016        
League        
Division 1        
Silverdale Throstles 5 2 Wednesfield FC  
Sutton United Pumas 0 2 Cresswell Wanderers Tigers  
Wyrley Juniors Lions 4 3 Tipton Youth  
Division 2        
APR 4 0 FC Premier Colts  
Beechdale Juniors     Lane Head Chargers Team withdrew from competition
FC Premier 7 5 Shire Oak Saints Lions  
Division 3        
APR Juniors 0 3 Bloxwich Youth FC Bullets  
Ashmore Park Rangers     APR Juniors Rearranged by the league
Diamond Academy 23 0 Bustleholme Albion  
Shere Punjab FC     Sporting Khalsa Team withdrew from competition
Tividale Albion 0 0 Sporting Khalsa  
04 May 2016        
A. T. Wellings Trophy        
Final        
Cresswell Wanderers Tigers 4 1 Tantany Lions  
Cresswell Wanderers Tigers     Tantany Lions Other Reason
01 May 2016        
League        
Division 1        
Cresswell Wanderers Tigers     Wednesfield FC Other Reason
Sutton United Pumas 1 2 Wyrley Juniors Lions  
Division 2        
Beechdale Juniors     Wyrley Juniors Panthers Rearranged by the league
Beechdale Juniors     Wyrley Juniors Panthers Team withdrew from competition
FC Premier     APR Rearranged by the league
Division 3        
Ashmore Park Rangers 3 5 Bentley Community  
Diamond Academy 4 1 FC Bustleholme  
Sporting Khalsa 3 2 Great Barr Harriers  
Tividale Albion     Bloxwich Youth FC Bullets Other Reason
Tividale Albion     Shere Punjab FC Team withdrew from competition
28 April 2016        
League        
Division 2        
FC Premier Colts 2 4 Holy Name Celts  
Willenhall Harriers 2 4 FC Premier  
Division 3        
Diamond Academy     APR Juniors Other Reason
Shere Punjab FC     FC Bustleholme Team withdrew from competition
24 April 2016        
League        
Division 1        
Cresswell Wanderers Tigers 8 3 Wyrley Juniors Lions  
Sutton United Pumas 0 8 Cannock Town Juniors  
Wednesfield FC 3 3 Tantany Lions  
Division 2        
Beechdale Juniors     FC Premier Postponed due to weather
FC Premier Colts 0 13 Willenhall Harriers  
Lane Head Chargers 9 2 Shire Oak Saints Lions  
Wyrley Juniors Panthers 0 6 Holy Name Celts  
Division 3        
Ashmore Park Rangers 0 8 Diamond Academy  
Bustleholme Albion 0 18 Sporting Khalsa  
FC Bustleholme 2 1 Bloxwich Youth FC Bullets  
Shere Punjab FC     Bloxwich Youth FC Bullets Team withdrew from competition
Friendly        
Great Barr Harriers     Shere Punjab FC  
21 April 2016        
League        
Division 2        
APR     Beechdale Juniors Team withdrew from competition
FC Premier     Shire Oak Saints Lions Other Reason
Division 3        
Shere Punjab FC     Tividale Albion Team withdrew from competition
17 April 2016        
A. T. Wellings Trophy        
Semi-Final        
Cresswell Wanderers Tigers 3 2 Silverdale Throstles  
Willenhall Harriers 2 4 Tantany Lions  
League        
Division 2        
FC Premier Colts     Shire Oak Saints Lions Postponed due to weather
Wyrley Juniors Panthers 0 2 APR  
Division 3        
APR Juniors     Bloxwich Youth FC Bullets Postponed due to weather
Ashmore Park Rangers     Bentley Community Rearranged by the league
Great Barr Harriers 0 10 Diamond Academy  
Shere Punjab FC     Bentley Community Team withdrew from competition
Friendly        
         
Shere Punjab FC     Bustleholme Albion  
14 April 2016        
A. T. Wellings Trophy        
Final        
Silverdale Throstles 7 1 Wyrley Juniors Lions  
League        
Division 2        
FC Premier Colts 0 7 FC Premier  
Shire Oak Saints Lions 5 0 APR  
Willenhall Harriers 12 0 Wyrley Juniors Panthers  
Division 3        
Diamond Academy 6 0 Tividale Albion  
Shere Punjab FC     Bustleholme Albion Team withdrew from competition
10 April 2016        
A. T. Wellings Trophy        
Final        
Cresswell Wanderers Tigers 3 2 Diamond Academy  
League        
Division 1        
Silverdale Lions 4 2 Silverdale Throstles  
Tipton Youth 0 6 Cannock Town Juniors  
Division 2        
Bescot Rangers 0 2 Holy Name Celts  
FC Premier 2 2 APR  
Willenhall Harriers     FC Premier Rearranged by the league
Division 3        
Ashmore Park Rangers     APR Juniors Rearranged by the league
Bentley Community 3 6 Sporting Khalsa  
Bloxwich Youth FC Bullets 4 1 Great Barr Harriers  
Diamond Academy     Bustleholme Albion Rearranged by the league
Shere Punjab FC     APR Juniors Team withdrew from competition
Tividale Albion     FC Bustleholme Other Reason
Friendly        
         
APR Juniors     Shere Punjab FC  
07 April 2016        
League        
Division 2        
Beechdale Juniors     Lane Head Chargers Postponed due to weather
Shire Oak Saints Lions 4 7 FC Premier  
Wyrley Juniors Panthers     APR Rearranged by the league
Division 3        
Shere Punjab FC     Diamond Academy Team withdrew from competition
03 April 2016        
A. T. Wellings Trophy        
Final        
Bustleholme Tigers 1 2 Willenhall Harriers  
Silverdale Throstles     Wyrley Juniors Lions Other Reason
Tantany Lions 4 1 Cannock Town Juniors  
Round 3        
Diamond Academy 3 2 APR  
Lane Head Chargers 1 5 Cresswell Wanderers Tigers  
League        
Division 2        
FC Premier Colts     Holy Name Celts Other Reason
Division 3        
Bentley Community     Shere Punjab FC Team withdrew from competition
FC Bustleholme 16 0 Ashmore Park Rangers  
Sporting Khalsa 4 4 Bloxwich Youth FC Bullets  
31 March 2016        
League        
Division 2        
FC Premier 15 2 Wyrley Juniors Panthers  
Division 3        
Diamond Academy     Shere Punjab FC Team withdrew from competition
20 March 2016        
League        
Division 1        
Bustleholme Tigers 1 1 Wednesfield FC  
Cresswell Wanderers Tigers     Wednesfield FC Rearranged by the league
Silverdale Lions 5 0 Tipton Youth  
Silverdale Throstles 3 5 Tantany Lions  
Wyrley Juniors Lions 3 3 Cannock Town Juniors  
Division 2        
APR 0 0 Shire Oak Saints Lions  
Beechdale Juniors 1 8 Holy Name Celts  
FC Premier     Wyrley Juniors Panthers Rearranged by the league
Willenhall Harriers 3 2 Lane Head Chargers  
Division 3        
Ashmore Park Rangers 0 9 Bloxwich Youth FC Bullets  
Bentley Community     Diamond Academy Reason not known
Shere Punjab FC 3 4 Great Barr Harriers  
Sporting Khalsa 20 0 Bustleholme Albion  
Tividale Albion 5 1 APR Juniors  
Friendly        
         
Sutton United Pumas     Bustleholme Tigers  
13 March 2016        
A. T. Wellings Trophy        
Final        
Tantany Lions     Cannock Town Juniors Dependent game not played
Round 3        
Cannock Town Juniors 3 2 Tipton Youth  
Diamond Academy     APR Other Reason
FC Bustleholme 4 4 Wyrley Juniors Lions  
Holy Name Celts 2 6 Bustleholme Tigers  
Lane Head Chargers     Cresswell Wanderers Tigers Other Reason
Shire Oak Saints Lions     Tantany Lions Game abandoned
Silverdale Lions 0 1 Willenhall Harriers  
Wednesfield FC 1 4 Silverdale Throstles  
League        
Division 2        
Beechdale Juniors 2 4 FC Premier Colts  
Division 3        
Ashmore Park Rangers 0 3 Shere Punjab FC  
Bloxwich Youth FC Bullets 4 1 Bentley Community  
Tividale Albion     Sporting Khalsa Insufficient players
Friendly        
         
Bescot Rangers     Wyrley Juniors Panthers  
Bustleholme Albion 7 0 APR Juniors  
11 March 2016        
Bill Green Cup        
Final        
Cresswell Wanderers Tigers 2 3 FC Premier  
06 March 2016        
A. T. Wellings Trophy        
Round 2        
APR 4 2 Sporting Khalsa  
Lane Head Chargers 14 0 Beechdale Juniors  
Sutton United Pumas 1 3 FC Bustleholme  
Tividale Albion 0 2 Holy Name Celts  
Wednesfield FC 3 2 FC Premier Colts  
League        
Division 1        
Bustleholme Tigers 5 6 Cannock Town Juniors  
Cresswell Wanderers Tigers 3 4 Silverdale Lions  
Silverdale Throstles 7 3 Tipton Youth  
Tantany Lions 7 3 Wyrley Juniors Lions  
Division 2        
FC Premier 3 2 Willenhall Harriers  
Wyrley Juniors Panthers 0 8 Shire Oak Saints Lions  
Division 3        
APR Juniors 7 4 Bentley Community  
Diamond Academy 6 1 Bloxwich Youth FC Bullets  
Shere Punjab FC 9 1 Ashmore Park Rangers  
Friendly        
         
Great Barr Harriers     Bustleholme Albion  
28 February 2016        
League        
Division 1        
Cannock Town Juniors 0 2 Cresswell Wanderers Tigers  
Sutton United Pumas 0 16 Silverdale Throstles  
Tipton Youth 0 1 Tantany Lions  
Wednesfield FC 2 5 Silverdale Lions  
Wyrley Juniors Lions 2 5 Bustleholme Tigers  
Division 2        
APR 0 7 Willenhall Harriers  
Beechdale Juniors 0 11 Shire Oak Saints Lions  
Bescot Rangers 2 2 Wyrley Juniors Panthers  
FC Premier Colts 2 8 Lane Head Chargers  
Holy Name Celts 1 4 FC Premier  
Division 3        
Ashmore Park Rangers 0 7 Tividale Albion  
Bentley Community 1 4 FC Bustleholme  
Bustleholme Albion 1 10 Bloxwich Youth FC Bullets  
Shere Punjab FC     APR Juniors Postponed due to weather
Sporting Khalsa 1 6 Diamond Academy  
21 February 2016        
Bill Green Cup        
Semi-Final        
Cresswell Wanderers Tigers 4 2 Silverdale Throstles  
FC Premier 4 2 Diamond Academy  
A. T. Wellings Trophy        
Round 2        
Lane Head Chargers     Beechdale Juniors Postponed due to weather
League        
Division 1        
Bustleholme Tigers 11 0 Sutton United Pumas  
Cannock Town Juniors 3 4 Tantany Lions  
Cresswell Wanderers Tigers     Wednesfield FC Rearranged by the league
Silverdale Throstles     Tipton Youth Rearranged by the league
Wyrley Juniors Lions 2 4 Silverdale Lions  
Division 2        
Bescot Rangers 0 10 Willenhall Harriers  
FC Premier Colts 7 1 Wyrley Juniors Panthers  
Holy Name Celts 3 0 APR  
Shire Oak Saints Lions     FC Premier Rearranged by the league
Division 3        
Bustleholme Albion 4 4 Ashmore Park Rangers  
Diamond Academy     FC Bustleholme Rearranged by the league
Great Barr Harriers 4 0 APR Juniors  
Sporting Khalsa 6 2 Shere Punjab FC  
Tividale Albion 5 3 Bentley Community  
14 February 2016        
League        
Division 1        
Cresswell Wanderers Tigers 1 0 Tipton Youth  
Sutton United Pumas 0 4 Silverdale Lions  
Tantany Lions     Wyrley Juniors Lions Postponed due to weather
Division 2        
APR     FC Premier Colts Postponed due to weather
FC Premier 14 1 Bescot Rangers  
Holy Name Celts 8 1 Wyrley Juniors Panthers  
Willenhall Harriers 7 1 Shire Oak Saints Lions  
Division 3        
Bustleholme Albion 3 10 Bentley Community  
FC Bustleholme     Ashmore Park Rangers Postponed due to weather
Shere Punjab FC     Diamond Academy Postponed due to weather
Sporting Khalsa 3 0 APR Juniors  
Tividale Albion 3 1 Great Barr Harriers  
07 February 2016        
Bill Green Cup        
Semi-Final        
Cresswell Wanderers Tigers     Silverdale Throstles Postponed due to weather
FC Premier     Diamond Academy Postponed due to weather
A. T. Wellings Trophy        
Round 2        
APR     Sporting Khalsa Postponed due to weather
Bescot Rangers 0 5 Willenhall Harriers  
Shire Oak Saints Lions 6 3 Bloxwich Youth FC Bullets  
Sutton United Pumas     FC Bustleholme Postponed due to weather
Tividale Albion     Holy Name Celts Postponed due to weather
Wednesfield FC     FC Premier Colts Postponed due to weather
Wyrley Juniors Lions     Great Barr Harriers Postponed due to weather
League        
Division 1        
Bustleholme Tigers     Cannock Town Juniors Postponed due to weather
Silverdale Lions     Tipton Youth Postponed due to weather
Division 3        
Ashmore Park Rangers     APR Juniors Postponed due to weather
Bentley Community     Shere Punjab FC Postponed due to weather
31 January 2016        
League        
Division 1        
Cannock Town Juniors 0 3 Silverdale Lions  
Cresswell Wanderers Tigers 1 1 Tantany Lions  
Silverdale Throstles 5 3 Bustleholme Tigers  
Sutton United Pumas 0 4 Wednesfield FC  
Wyrley Juniors Lions     Tipton Youth Postponed due to weather
Division 2        
APR     Shire Oak Saints Lions Postponed due to weather
Beechdale Juniors     FC Premier Colts Postponed due to weather
FC Premier     Willenhall Harriers Postponed due to weather
Lane Head Chargers 5 0 Bescot Rangers  
Wyrley Juniors Panthers     Holy Name Celts Postponed due to weather
Division 3        
APR Juniors     Bentley Community Postponed due to weather
FC Bustleholme 2 1 Diamond Academy  
Great Barr Harriers 18 0 Bustleholme Albion  
Sporting Khalsa 10 0 Ashmore Park Rangers  
Tividale Albion     Shere Punjab FC Postponed due to weather
24 January 2016        
League        
Division 1        
Cannock Town Juniors 6 3 Wyrley Juniors Lions  
Cresswell Wanderers Tigers 7 0 Bustleholme Tigers  
Silverdale Lions     Silverdale Throstles Postponed due to weather
Tantany Lions 12 0 Sutton United Pumas  
Tipton Youth 1 2 Wednesfield FC  
Division 2        
APR     Beechdale Juniors Postponed due to weather
Bescot Rangers 1 4 Shire Oak Saints Lions  
FC Premier Colts     FC Premier Postponed due to weather
Holy Name Celts 1 5 Willenhall Harriers  
Lane Head Chargers 9 1 Wyrley Juniors Panthers  
Division 3        
Ashmore Park Rangers     Shere Punjab FC Postponed due to weather
Bentley Community     Diamond Academy Postponed due to weather
Bloxwich Youth FC Bullets     Great Barr Harriers Postponed due to weather
Bustleholme Albion 3 6 APR Juniors  
Tividale Albion     FC Bustleholme Postponed due to weather
17 January 2016        
Bill Green Cup        
Semi-Final        
Cresswell Wanderers Tigers     Silverdale Throstles Postponed due to weather
FC Premier     Diamond Academy Postponed due to weather
A. T. Wellings Trophy        
Round 2        
APR     Sporting Khalsa Postponed due to weather
Bescot Rangers     Willenhall Harriers Postponed due to weather
Lane Head Chargers     Beechdale Juniors Postponed due to weather
Shire Oak Saints Lions     Bloxwich Youth FC Bullets Postponed due to weather
Sutton United Pumas     FC Bustleholme Postponed due to weather
Tividale Albion     Holy Name Celts Postponed due to weather
Wednesfield FC     FC Premier Colts Postponed due to weather
Wyrley Juniors Lions     Great Barr Harriers Postponed due to weather
League        
Division 1        
Bustleholme Tigers     Cannock Town Juniors Postponed due to weather
Tipton Youth     Tantany Lions Postponed due to weather
Division 3        
Ashmore Park Rangers     APR Juniors Postponed due to weather
Bentley Community     Shere Punjab FC Postponed due to weather
10 January 2016        
League        
Division 1        
Cannock Town Juniors     Tantany Lions Postponed due to weather
Cresswell Wanderers Tigers     Tipton Youth Postponed due to weather
Sutton United Pumas     Silverdale Throstles Postponed due to weather
Wednesfield FC     Silverdale Lions Postponed due to weather
Wyrley Juniors Lions     Bustleholme Tigers Postponed due to weather
Division 2        
Beechdale Juniors     Shire Oak Saints Lions Postponed due to weather
FC Premier Colts 2 2 Bescot Rangers  
Holy Name Celts     FC Premier Postponed due to weather
Willenhall Harriers     Lane Head Chargers Postponed due to weather
Wyrley Juniors Panthers     APR Postponed due to weather
Division 3        
Ashmore Park Rangers     Tividale Albion Postponed due to weather
Bentley Community     FC Bustleholme Postponed due to weather
Bustleholme Albion     Bloxwich Youth FC Bullets Postponed due to weather
Shere Punjab FC     Diamond Academy Postponed due to weather
Sporting Khalsa     APR Juniors Postponed due to weather
20 December 2015        
League        
Division 1        
Bustleholme Tigers 4 3 Tipton Youth  
Cresswell Wanderers Tigers 20 0 Sutton United Pumas  
Silverdale Throstles     Tantany Lions Postponed due to weather
Wednesfield FC 0 9 Cannock Town Juniors  
Wyrley Juniors Lions     Silverdale Lions Postponed due to weather
Division 2        
Bescot Rangers 3 2 FC Premier Colts  
FC Premier 7 0 Beechdale Juniors  
Shire Oak Saints Lions 4 1 Holy Name Celts  
Willenhall Harriers     Wyrley Juniors Panthers Postponed due to weather
Division 3        
Ashmore Park Rangers     APR Juniors Postponed due to weather
Bustleholme Albion 0 6 Tividale Albion  
Diamond Academy     FC Bustleholme Postponed due to weather
Great Barr Harriers 5 0 Bentley Community  
Shere Punjab FC     Sporting Khalsa Postponed due to weather
13 December 2015        
League        
Division 1        
Cannock Town Juniors     Wyrley Juniors Lions Postponed due to weather
Cresswell Wanderers Tigers     Silverdale Lions Postponed due to weather
Silverdale Throstles     Bustleholme Tigers Postponed due to weather
Sutton United Pumas     Wednesfield FC Postponed due to weather
Tipton Youth     Tantany Lions Postponed due to weather
Division 2        
Beechdale Juniors     Lane Head Chargers Postponed due to weather
FC Premier Colts     Willenhall Harriers Postponed due to weather
Holy Name Celts 7 3 Bescot Rangers  
Shire Oak Saints Lions 9 1 Wyrley Juniors Panthers  
Division 3        
APR Juniors 1 7 Diamond Academy  
FC Bustleholme 2 1 Great Barr Harriers  
Shere Punjab FC     Ashmore Park Rangers Postponed due to weather
Sporting Khalsa     Bustleholme Albion Postponed due to weather
Tividale Albion     Bloxwich Youth FC Bullets Postponed due to weather
06 December 2015        
Bill Green Cup        
Final        
Cresswell Wanderers Tigers 3 1 Shire Oak Saints Lions  
FC Premier 2 1 Cannock Town Juniors  
Silverdale Lions 0 6 Silverdale Throstles  
Wednesfield FC 3 4 Diamond Academy  
A. T. Wellings Trophy        
Round 1        
FC Bustleholme 2 0 APR Juniors  
League        
Division 1        
Bustleholme Tigers 3 5 Tantany Lions  
Sutton United Pumas 1 3 Tipton Youth  
Division 2        
APR 5 3 Bescot Rangers  
Beechdale Juniors 2 7 Willenhall Harriers  
Lane Head Chargers 5 2 Holy Name Celts  
Wyrley Juniors Panthers 4 5 FC Premier Colts  
Division 3        
Bloxwich Youth FC Bullets 10 0 Bustleholme Albion  
Great Barr Harriers 1 4 Sporting Khalsa  
Shere Punjab FC     Bentley Community Postponed due to weather
29 November 2015        
League        
Division 1        
Cresswell Wanderers Tigers     Bustleholme Tigers Postponed due to weather
Silverdale Throstles 4 4 Cannock Town Juniors  
Sutton United Pumas     Silverdale Lions Postponed due to weather
Tantany Lions     Wyrley Juniors Lions Postponed due to weather
Tipton Youth     Wednesfield FC Postponed due to weather
Division 2        
APR     FC Premier Colts Postponed due to weather
Beechdale Juniors     FC Premier Postponed due to weather
Bescot Rangers 3 6 Lane Head Chargers  
Willenhall Harriers     Shire Oak Saints Lions Postponed due to weather
Wyrley Juniors Panthers     Holy Name Celts Postponed due to weather
Division 3        
APR Juniors 4 4 Shere Punjab FC  
Bloxwich Youth FC Bullets 11 0 Ashmore Park Rangers  
FC Bustleholme 9 1 Bustleholme Albion  
Great Barr Harriers     Diamond Academy Postponed due to weather
Tividale Albion     Bentley Community Postponed due to weather
22 November 2015        
League        
Division 1        
Cannock Town Juniors 11 0 Sutton United Pumas  
Cresswell Wanderers Tigers 4 5 Silverdale Throstles  
Silverdale Lions 3 1 Wyrley Juniors Lions  
Tantany Lions 7 1 Tipton Youth  
Wednesfield FC 0 1 Bustleholme Tigers  
Division 2        
APR     Beechdale Juniors Postponed due to weather
FC Premier     Willenhall Harriers Postponed due to weather
FC Premier Colts     Shire Oak Saints Lions Postponed due to weather
Holy Name Celts 4 5 Lane Head Chargers  
Wyrley Juniors Panthers 4 2 Bescot Rangers  
Division 3        
APR Juniors 2 1 Great Barr Harriers  
Bentley Community 5 4 Ashmore Park Rangers  
Bloxwich Youth FC Bullets 7 2 Shere Punjab FC  
Diamond Academy 3 1 Sporting Khalsa  
FC Bustleholme 0 1 Tividale Albion  
15 November 2015        
League        
Division 1        
Cresswell Wanderers Tigers 7 5 Cannock Town Juniors  
Silverdale Lions 6 0 Wednesfield FC  
Sutton United Pumas 0 16 Bustleholme Tigers  
Tipton Youth 0 1 Silverdale Throstles  
Wyrley Juniors Lions 0 5 Tantany Lions  
Division 2        
Bescot Rangers 2 1 Beechdale Juniors  
FC Premier     Wyrley Juniors Panthers Postponed due to weather
FC Premier Colts     Lane Head Chargers Postponed due to weather
Shire Oak Saints Lions     APR Postponed due to weather
Willenhall Harriers 4 1 Holy Name Celts  
Division 3        
APR Juniors 8 4 Ashmore Park Rangers  
Bentley Community 9 3 Bustleholme Albion  
FC Bustleholme 4 2 Shere Punjab FC  
Great Barr Harriers 1 4 Bloxwich Youth FC Bullets  
Sporting Khalsa 2 3 Tividale Albion  
08 November 2015        
Bill Green Cup        
Round 4        
Tipton Youth 1 2 Cresswell Wanderers Tigers  
Wyrley Juniors Lions 2 2 Shire Oak Saints Lions  
A. T. Wellings Trophy        
Round 1        
Great Barr Harriers 7 0 Ashmore Park Rangers  
League        
Division 1        
Bustleholme Tigers 2 3 Silverdale Lions  
Silverdale Throstles 12 2 Sutton United Pumas  
Wednesfield FC     Tantany Lions Postponed due to weather
Division 2        
APR 2 5 Holy Name Celts  
Bescot Rangers 1 6 FC Premier  
FC Premier Colts     Wyrley Juniors Panthers Postponed due to weather
Lane Head Chargers 9 0 Beechdale Juniors  
Division 3        
APR Juniors 2 2 Sporting Khalsa  
Bustleholme Albion 4 8 Shere Punjab FC  
FC Bustleholme 6 1 Bentley Community  
Tividale Albion 3 3 Diamond Academy  
01 November 2015        
Bill Green Cup        
Round 4        
Bustleholme Tigers 3 3 Cannock Town Juniors  
FC Premier 18 0 Sutton United Pumas  
Holy Name Celts 4 5 Silverdale Throstles  
Silverdale Lions 4 3 Bescot Rangers  
Sporting Khalsa 2 7 Diamond Academy  
Wednesfield FC 6 2 Tantany Lions  
A. T. Wellings Trophy        
Round 1        
Bentley Community 1 20 Willenhall Harriers  
Bustleholme Albion 0 16 Bloxwich Youth FC Bullets  
FC Bustleholme     APR Juniors Another game taking priority
Wyrley Juniors Panthers 1 2 Tividale Albion  
Bilston Town Junior Challenge Cup        
Round 2        
Tipton Youth     Bewdley Town  
Trysull Tigers East     APR Juniors  
Wyrley Juniors Lions     Springvale Pumas  
League        
Division 2        
APR     Shire Oak Saints Lions Postponed due to weather
Lane Head Chargers 5 1 FC Premier Colts  
Division 3        
Ashmore Park Rangers 0 8 FC Bustleholme  
Great Barr Harriers 8 2 Shere Punjab FC  
25 October 2015        
League        
Division 1        
Bustleholme Tigers     Sutton United Pumas Postponed due to weather
Tantany Lions 0 2 Silverdale Lions  
Wednesfield FC 3 7 Cresswell Wanderers Tigers  
Wyrley Juniors Lions     Cannock Town Juniors Postponed due to weather
Division 2        
APR 1 2 Wyrley Juniors Panthers  
Bescot Rangers     Shire Oak Saints Lions Postponed due to weather
FC Premier 7 0 Lane Head Chargers  
Holy Name Celts 4 0 FC Premier Colts  
Willenhall Harriers 10 0 Beechdale Juniors  
Division 3        
APR Juniors 0 2 Tividale Albion  
Bentley Community 0 1 Great Barr Harriers  
Bloxwich Youth FC Bullets 3 2 Sporting Khalsa  
Bustleholme Albion 2 7 FC Bustleholme  
Diamond Academy 18 0 Ashmore Park Rangers  
18 October 2015        
Bill Green Cup        
Round 3        
Bescot Rangers 4 1 Beechdale Juniors  
Diamond Academy 5 1 APR  
FC Premier 3 2 Lane Head Chargers  
Holy Name Celts 4 1 Bloxwich Youth FC Bullets  
Sporting Khalsa 4 2 FC Premier Colts  
League        
Division 1        
Cannock Town Juniors 0 0 Bustleholme Tigers  
Silverdale Throstles 3 7 Cresswell Wanderers Tigers  
Sutton United Pumas 1 9 Tantany Lions  
Tipton Youth 0 5 Silverdale Lions  
Wyrley Juniors Lions 5 4 Wednesfield FC  
Division 2        
Shire Oak Saints Lions 8 2 Willenhall Harriers  
Division 3        
APR Juniors 0 3 FC Bustleholme  
FC Bustleholme     Bloxwich Youth FC Bullets Rearranged by the league
Great Barr Harriers 4 1 Ashmore Park Rangers  
Tividale Albion 14 1 Bustleholme Albion  
11 October 2015        
League        
Division 1        
Silverdale Lions 1 4 Cresswell Wanderers Tigers  
Tantany Lions 2 1 Cannock Town Juniors  
Tipton Youth 0 5 Bustleholme Tigers  
Wednesfield FC 2 2 Silverdale Throstles  
Wyrley Juniors Lions 7 5 Sutton United Pumas  
Division 2        
Beechdale Juniors 5 2 Bescot Rangers  
Shire Oak Saints Lions 4 3 Lane Head Chargers  
Willenhall Harriers 1 2 APR  
Wyrley Juniors Panthers 3 9 FC Premier  
Division 3        
Ashmore Park Rangers 1 7 Sporting Khalsa  
Bloxwich Youth FC Bullets 1 0 Tividale Albion  
Bustleholme Albion 2 17 Great Barr Harriers  
Diamond Academy 8 4 Bentley Community  
FC Bustleholme 3 1 APR Juniors  
04 October 2015        
Bill Green Cup        
Round 2        
Bescot Rangers 11 1 Bentley Community  
Bloxwich Youth FC Bullets 3 1 APR Juniors  
Diamond Academy 5 4 Wyrley Juniors Panthers  
Tividale Albion 2 4 Sporting Khalsa  
Bilston Town Junior Challenge Cup        
Round 1        
Bustleholme Albion 0 28 Bewdley Town  
League        
Division 1        
Bustleholme Tigers 7 0 Wyrley Juniors Lions  
Cannock Town Juniors 1 1 Wednesfield FC  
Silverdale Lions 11 1 Sutton United Pumas  
Tantany Lions 1 3 Silverdale Throstles  
Tipton Youth 0 7 Cresswell Wanderers Tigers  
Division 2        
Beechdale Juniors 2 6 APR  
FC Premier 8 2 Holy Name Celts  
Lane Head Chargers 4 4 Willenhall Harriers  
Shire Oak Saints Lions 7 2 FC Premier Colts  
Division 3        
Great Barr Harriers 3 5 FC Bustleholme  
27 September 2015        
League        
Division 1        
Bustleholme Tigers 7 1 Silverdale Throstles  
Silverdale Lions 3 0 Tantany Lions  
Sutton United Pumas     Cannock Town Juniors Other Reason
Wednesfield FC 2 3 Tipton Youth  
Wyrley Juniors Lions 1 7 Cresswell Wanderers Tigers  
Division 2        
FC Premier     Shire Oak Saints Lions Other Reason
FC Premier Colts 3 1 APR  
Holy Name Celts 4 5 Beechdale Juniors  
Willenhall Harriers 6 2 Bescot Rangers  
Wyrley Juniors Panthers 3 4 Lane Head Chargers  
Division 3        
APR Juniors 10 1 Bustleholme Albion  
Bloxwich Youth FC Bullets 1 0 FC Bustleholme  
Diamond Academy 7 4 Great Barr Harriers  
Norton Canes     Ashmore Park Rangers Team withdrew from competition
Sporting Khalsa 10 2 Bentley Community  
Tividale Albion     Walsall Phoenix AFC Falcons Team withdrew from competition
Tividale Albion 8 1 Ashmore Park Rangers  
20 September 2015        
League        
Division 1        
Cannock Town Juniors 3 3 Silverdale Throstles  
Silverdale Lions 8 1 Bustleholme Tigers  
Tantany Lions 1 6 Cresswell Wanderers Tigers  
Tipton Youth 1 1 Wyrley Juniors Lions  
Wednesfield FC 12 2 Sutton United Pumas  
Division 2        
APR 1 4 FC Premier  
FC Premier Colts 6 3 Beechdale Juniors  
Lane Head Chargers     Holy Name Celts Insufficient players
Shire Oak Saints Lions 11 4 Bescot Rangers  
Wyrley Juniors Panthers 3 2 Willenhall Harriers  
Division 3        
Ashmore Park Rangers 1 6 Great Barr Harriers  
Bentley Community 2 3 Tividale Albion  
Bloxwich Youth FC Bullets 3 3 APR Juniors  
Bustleholme Albion 0 18 Diamond Academy  
FC Bustleholme     Norton Canes Team withdrew from competition
Sporting Khalsa 2 3 FC Bustleholme  
Sporting Khalsa     Walsall Phoenix AFC Falcons Team withdrew from competition
13 September 2015        
League        
Division 1        
Bustleholme Tigers 3 1 Cresswell Wanderers Tigers  
Silverdale Lions 7 2 Cannock Town Juniors  
Tantany Lions 4 1 Wednesfield FC  
Tipton Youth 8 1 Sutton United Pumas  
Wyrley Juniors Lions 1 6 Silverdale Throstles  
Division 2        
Bescot Rangers 0 4 APR  
Holy Name Celts 1 7 Shire Oak Saints Lions  
Lane Head Chargers 1 6 FC Premier  
Willenhall Harriers 11 0 FC Premier Colts  
Wyrley Juniors Panthers 3 0 Beechdale Juniors  
Division 3        
Ashmore Park Rangers 6 2 Bustleholme Albion  
Bentley Community 3 2 APR Juniors  
Bloxwich Youth FC Bullets 0 3 Diamond Academy  
FC Bustleholme 1 3 Sporting Khalsa  
Great Barr Harriers 2 6 Tividale Albion  
Norton Canes     Bloxwich Youth FC Bullets Team withdrew from competition
Walsall Phoenix AFC Falcons     Diamond Academy Team withdrew from competition
06 September 2015        
Bill Green Cup        
Round 1        
Ashmore Park Rangers 0 6 APR Juniors  
Bentley Community     Norton Canes Team withdrew from competition
Bescot Rangers 4 1 Willenhall Harriers  
Great Barr Harriers 4 5 Sporting Khalsa  
Tividale Albion 3 2 FC Bustleholme  
Walsall Phoenix AFC Falcons     Bloxwich Youth FC Bullets Team withdrew from competition
Wyrley Juniors Panthers 19 0 Bustleholme Albion  
League        
Division 1        
Cannock Town Juniors 6 4 Tipton Youth  
Silverdale Throstles 2 3 Silverdale Lions  
Sutton United Pumas     Cresswell Wanderers Tigers Other Reason
Tantany Lions 0 5 Bustleholme Tigers  
Wednesfield FC 4 4 Wyrley Juniors Lions  
Division 2        
APR 0 5 Lane Head Chargers  
FC Premier 8 0 FC Premier Colts  
Shire Oak Saints Lions 7 3 Beechdale Juniors  
Division 3        
Bentley Community 1 8 Bloxwich Youth FC Bullets